Close

Özel Bebek Yüzme Dersi

Özel Bebek Yüzme Dersi

Bebeklerinizin eğlenerek öğrenmeleri için özel bebek yüzme dersi almalarını merkezimizde en uygun ortamlarda sağlayın! Bebeklerin önemle gelişim becerilerini geliştirmelerinde yüzme değişik bir yol olarak karşımıza çıkıyor. Yeni doğanlarda su bebeği olma potansiyeli mevcuttur. Bebekler için hem su altı hem de su üstü yüzme eğitimi verilir ve bebekler bu uygulamalar ile hem özel reflekslerini kaybetmezler hem de su içerisinde iyi bir rahatlama ortamı bulmuş olurlar.

Bebek Yüzebilir mi?

Epiglottisini her yeni doğanda bulunan özel bir reflekstir. Bu refleks sayesinde bebekler su içerisinde nefeslerini tutabilme potansiyeline sahiptirler. Epiglottisini denilen yapı bebeklerin boğazında var olan soluk borusu girişini tıkayan bir kıkırdaktır. Kapatma refleksi olarak tanımlanan bu yapı uzmanlar tarafından eğitilmediklerinde zamanla yeteneğini kaybeder. Özel bebek yüzme dersi bebeklerin özsaygı, güven ve bağımsızlık duygularının gelişmesine büyük olanak sağlar. Yüzme esnasında bebekler motor kaslarını da kullanır ve bu kasların gelişimlerine katkı da bululur.

Aynı zamanda kas gelişimleri sayesinde de dengede kalabilme ve koordinasyon yeteneklerini de geliştirmiş olacaklardır. Diğer bir açıdan bakıldığında da ebeveynler ile bebeğin kaliteli geçirdiği en mükemmel bir ortam bebek yüzme dersleridir. Kabarcık çıkarma, su altına dalma, ayak çırpma ve su üstünde durma becerileri daha bebek yaşlarında bireylere kazandırılarak geleceğin profesyonel yüzücüleri topluma kazandırılabilir.

Bebekler Yüzme Eğitimi Almaya Ne Zaman Başlamalıdır?

Bebeklerin yüzme eğitimlerinin daha anne karnında iken başladığını biliyor muydunuz? Bebeklerin ruhsal, zihinsel ve bedensel gelişimi açısından önem taşıyan özel bebek yüzme dersi olanaklarımızdan yararlanın! Bebeklerin havuz ve deniz ile tanışma macerasının 4.aydan sonra başlamasında bir sakınca görülmez. Fakat bebekler asla tek başına ve yüzme bilmeyen biri ile su yanında dahi bırakılmamalıdır.

3 yaşına kadar da bebeklerin yüzme ile tanışması beklenebilir. Ancak siz bebeğinizin bazı özel reflekslerini kaybetmemesini ve iyi bir rahatlama ortamı sunmayı istiyorsanız bebeğinizi daha erken yaşlarında da yüzme ile tanıştırabilirsiniz. Bebeğiniz 6 ila 18 aylık iken yüzme merkezimize getirebilir ve onun yaşayarak öğrenmesine büyük katkı sağlayabilirsiniz.