Close

Engelli Yüzme

Engelli Yüzme Galeri

Birebir verdiğimiz yüzme derslerinde engelli yüzme galerimizi incelemek için tıklayın! Engelli bireylerin psikolojileri ve geçmişte yaşadıkları korkuları önemli ölçüde iyileştiriliyor. Engelli kişilerin bağımsız olarak yapabildikleri sporların başında yüzme geliyor. Fiziksel kapasiteleri ve bireysel yetenekleri yüzme dersleri ile daha da gelişiyor ve bu kişiler topluma kazandırılıyor.

Engelli bireylerde suya karşı olan adaptasyonun değişiklik göstermesi normaldir. Bu durum engelli bireyler açısından yüzmenin öğrenilmesi üzerinde de etkili bir husus olarak ortaya çıkıyor. Engelli bireylerin yakınları öğrenme zamanının uzayabilmesi konusuna karşı hassas olabiliyorlar. Ancak bu duruma olumsuz bakılmamalı ve engelli bireylerin neler yapabilecekleri sabırla gözlemlenmelidir.

Yüzmenin Engelli Bireyler Üzerinde Ki Etkisi

Yüzmek engelli bireylerin rahatlıkla yapabildikleri spordur. Dolayısıyla da yüzmenin bu kişiler üzerinde ki olumlu etkisi tartışılamaz. İlk etapta yüzmede kaydedilen gelişim sayesinde bu kişilerin motivasyonu olumlu yönde etkileniyor. Yüzme yeteneklerini edinen kişiler kendilerine daha fazla güven duymaya başlıyorlar.

Sosyal çevre ile daha uyumlu hareket ediyor ve kendileri daha da barışık bir psikoloji içerisine dahil oluyorlar. Kaslarında ki gelişim artarken kendi işlerini kendilerinin yapabilecekleri becerileri de artıyor. Bu da onları bağımsız iş yapabilmeleri konusunda motive ediyor. Yüzme ile bu kişiler hem zihinsel hem duygusal hem de fiziksel açıdan ilerleme kaydederler. Özel engelli yüzme galerimizi inceleyerek engelli bireylerin su içerisinde nasıl bir rahatlama sergilediklerini gözlemleyebilirsiniz.

Engellilere Yüzme Kursu

Engelli bireyler tesisimizden alacakları hizmet üzerine bir çok açıdan kazançlı çıkacaklardır. Hem kişisel gelişimleri artacak hem de bağımsız hareket edebilmenin keyfini yaşayacaklardır. Aynı zamanda engel derecelerinin % 40 ve üzeri olması tesisimizden alınan hizmet bedellerinin yüzdelik oranlarının düşmesi anlamına gelir. Normal gelişim göstermeyen bu kişiler için tesisimizde hizmet veren yüzme hocalarımız bu alanda gerekli eğitimleri almış birer tecrübe, bilgi ve deneyim sahibi kişilerdir.

Sizde engel durumu taşıyan yakınlarınızın daha mutlu olmalarını ve daha bağımsız hareket edebilmelerini sağlayarak onları topluma kazandırma amacı güdüyor iseniz tesisimizin özel gereksinimi olan bireyler için verdiği yüzme kurslarından yararlanın! Özel engelli yüzme galerimizi gezmeyi unutmayın!